Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tarta. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą tarta. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 2 września 2014

76# tarta francuska z kurkami


Dzisiaj nie mam dla Was śniadania, ale za to ląduje przepyszna tarta francuska! ;)

1 opakowanie ciasta francuskiego
mała miska kurek przesmażonych z cebulą
4 plasterki salami
100 g sera w kostce
2 jajka
180 g śmietany kwaśnej
przyprawy

Ciasto wykładamy w formie (u mnie 20x30 cm). Nakłuwamy i pieczemy ok. 15 minut w 200 stopniach. W międzyczasie gdy ciasto mocno urośnie to wciskamy je do formy. Na podpieczony spód wykładamy kurki z cebulą, pokrojone na małe kawałki salami i zalewamy masą z jajek wymieszanych ze śmietaną i doprawionych solą i pieprzem. Na wierzchu można rozłożyć czosnek w płatkach (daje wspaniały aromat). Pieczemy ok 20 minut w 180 stopniach (aż masa się zetnie). Pod koniec pieczenia kładziemy ser na wierzchu.
Smakuje dobrze zarówno na ciepło jak i na zimno. 



niedziela, 29 czerwca 2014

29# tarta francuska


znowu buszowałam po kwestii smaku ;) 
dodałam tylko kurczaka do środka, jedyna zmiana


podałam z sałatką

smakowało caaałej rodzince ;)