Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolacja. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kolacja. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 17 maja 2015

246# owsiana pizzerina!



Genialne! I mega proste, plus o wiele szybsze niż normalna pizza! Poleeecam bardzo.

Na 2 porcje:
9 łyżek płatków owsianych
3 jajka
1/2 szklanki wody
dowolne przyprawy (u mnie zioła prowansalskie, pieprz, odrobina soli)
dowolne dodatki (u mnie podsmażone pieczarki, szynka, ser, ketchup)

Płatki wymieszać z jajkami i wodą, i odstawić na minimum godzinę (lub na noc do lodówki). Namoczone płatki zmiskować blenderem (niekoniecznie, ale wg mnie lepsze). Otrzymaną masę smażyć na patelni na średnim ogniu. Przerzucić omleta na drugą stronę, nałożyć dodatki, położyć plasterek sera, zmniejszyć ogień i przykryć pokrywką. Smażyć tak przez 3 minuty. Jeżeli ser będzie jeszcze nie rozpuszczony można pizzerinę przełożyć na talerz i wsadzić do mikrofali na ok. 30 sekund.


środa, 23 lipca 2014

49# fasolka z sezamem, porem i fetą


ok. 200 g fasolki
1/4 pora
łyżka sezamu
1 ząbek czosnku 
łyżka fety

Fasolce odcinamy końcówki i gotujemy we wrzątku do miękkości. Na suchej patelni prażymy sezam i przesypujemy na chwilę do miseczki. Na tej samej pateli rozgrzewamy łyżeczkę oliwy z oliwek i podsmażamy pokrojonego na plasterki pora i ząbek czosku (około 3-4 minut). Następnie wrzucamy na patelnię fasolkę i sezam. Mieszamy wszystko razem i chwilę podsmażamy. Przekładamy na talerz i dekorujemy pokruszoną fetą.


Inspirowane przepisem od E.Chodakowskiej
Aleeeeż to było dobre! :)