Genialne! I mega proste, plus o wiele szybsze niż normalna pizza! Poleeecam bardzo.
Na 2 porcje:
9 łyżek płatków owsianych
3 jajka
1/2 szklanki wody
dowolne przyprawy (u mnie zioła prowansalskie, pieprz, odrobina soli)
dowolne dodatki (u mnie podsmażone pieczarki, szynka, ser, ketchup)
Płatki wymieszać z jajkami i wodą, i odstawić na minimum godzinę (lub na noc do lodówki). Namoczone płatki zmiskować blenderem (niekoniecznie, ale wg mnie lepsze). Otrzymaną masę smażyć na patelni na średnim ogniu. Przerzucić omleta na drugą stronę, nałożyć dodatki, położyć plasterek sera, zmniejszyć ogień i przykryć pokrywką. Smażyć tak przez 3 minuty. Jeżeli ser będzie jeszcze nie rozpuszczony można pizzerinę przełożyć na talerz i wsadzić do mikrofali na ok. 30 sekund.