Pokazywanie postów oznaczonych etykietą vegan. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą vegan. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 2 lutego 2015

179# waniliowa owsianka




4 łyżki płatków owsianych
3/4 szklanki napoju ryżowego waniliowego
ulubione dodatki (u mnie mandarynka, suszona żurawina, pestki i orzechy włoskie)

Płatki zalać napojem ryżowym i odstawić na 5 minut. Następnie gotować na małym ogniu przez kolejne 5 minut, co chwilę mieszając. Podawać z ulubionymi dodatkami.



wtorek, 27 stycznia 2015

174# waniliowa kasza kukurydziana




3 łyżki kaszy kukurydzianej
waniliowy napój ryżowy (ok. 1 szklanki, do uzyskania odpowiedniej konsystencji)
1 łyżeczka cukru wanilinowego
ulubione dodatki: u mnie ricotta, mandarynka, czekolada Ritter waniliowe ciasteczka

Kaszę wymieszać z napojem i zacząc gotować, na średnim ogniu. Mieszać co chwilę, aby się nic nie przypaliło. Dodać cukier wanilinowy. Całosc gotować około 5 minut, dolewając napoju w razie potrzeby. Spróbować czy kasza jest odpowiednio miękka. Podawać.