Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czekolada. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą czekolada. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 14 lipca 2016

320# owsiane ciastka z gorzką czekoladą




Bardzo szybkie i proste ciastka owsiane, polane od spodu czekoladą. Nie są w  100% zdrowe, ale są o wiele lepsze niż kupne ciastka, naładowane chemią. Bardzo polecam!

150 g płatków owsianych górskich
100 g masła
1 duże jajko
100 g cukru trzcinowego
1 łyżka mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
200 g gorzkiej czekolady


Płatki zmiksować w blenderze (niedokładnie na mąkę, mogą zostać większe kawałki). Masło roztopić i wymieszać z płatkami. Jajko z cukrem ubić na puszystą masę. Dodać mąkę i proszek do pieczenia. Połączyć razem z płatkami z masłem. 
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni, najlepiej z termoobiegiem. Na blasze wyłożyć papier do pieczenia i nakładać 1 łyżkę ciasta, jeżeli chcemy otrzymać większe ciastka, ponieważ bardzo rosną. Zachować spore odstępy pomiędzy ciastkami. Dla mniejszych ciastek polecam dać 1 łyżeczkę. 
Piec ok. 10 min do zarumienienia brzegów ciastek. Po upieczeniu ciastka są miękkie, po chwili twardnieją.

Czekoladę połamać na kawałki i roztopić. Smarować od spodu przestudzone ciastka. Odczekać aż czekolada zastygnie.

Smacznego!


Przepis pochodzi z moichwypieków.com







sobota, 23 stycznia 2016

302# omlet z fasoli



Na całego omleta:

1 jajko
pół puszki fasoli
miarka odżywki białkowej
1/2 banana
1 łyżeczka kakao
szczypta proszku do pieczenia

Fasolę odsączyć i opłukać. Dodać do reszty składników i dokładnie zmiskować blenderem. Smażyć na małym ogniu pod przykryciem.
Podałam z twarożkiem, bananem i gwiazdkami milkywaya ;)




wtorek, 22 września 2015

285# ciacho cukiniowe z czekośliwką



Przepis pochodzi od porannych, lekko zmieniony w składnikach, na to co miałam pod ręką. Wyszło przepyszne! Na wierzchu domowa czekośliwka, którą ostatnio robiłam z węgierek, uwieeeelbiam!
A ja znowu na studiach :( więc pewnie będę zaglądać częściej niż w wakacje :)
Zapraszam na insta! Tam pojawiam się często! :)

55g mąki
20g odżywki białkowej (można zastąpić dodając więcej mąki)
10g kakao
łyzeczka cukru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
100g startej cukinii
50g jogurtu 

Wszystkie składniki wymieszać i piec w 180 stopniach przez 20 minut.



piątek, 7 sierpnia 2015

279# kukurydziane waniliowe placki



1 jajko
4 łyżki mąki kukurydzianej
5 łyżek kefiru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
kilka kropli aromatu waniliowego
1 łyżeczka cukru

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać i smażyć na średnim ogniu. 
Podałam z nutellą i borówkami.

Mniam!




poniedziałek, 20 lipca 2015

275# piernikowy krem jaglany



Polecam zaglądać na insta, pojawiam się niezależnie od bloga ;) 

A co do śniadania... Pomyślicie sobie, że oszalałam. Ale cóż! To było taaakie dobre :) smakowało jak piernik, a ochota na słodkie była duża. Przepis stąd.

3 łyżki kaszy jaglanej
1/2 szklanki mleka
3/4 szklanki wody
5 suszonych daktyli (lub więcej jak wolicie bardziej słodkie)
1 łyżeczka kakao
2 kostki gorzkiej czekolady
przyprawa do piernika (ok. 1 płaskiej łyżeczki)
dowolne dodatki

Kaszę ugotować na mleku i wodzie, razem z pokrojonymi daktylami. Pod koniec gotowania dodać czekoladę i ją rozpuścić. Wyłączyć ogień, dodać przyprawę i kakao. Wymieszać. Wszystko zmiksować blenderem na gładki krem. W razie potrzeby dodać odrobinę wody/mleka do odpowiedniej konsystencji. Od razu podawać z ulubionymi dodatkami.

409kcal B13/W66/T11 (przy użyciu 35g banana i 5 migdałów jako dodatków)





wtorek, 30 czerwca 2015

262# czekoladowa manna



1 szklanka mleka
3-4 łyżki kaszy manny (do odpowiedniej konsystencji)
1 łyżka syropu z agawy
2 kostki gorzkiej czekolady
dowolne dodatki

Mleko wlewamy do rondla i podgrzewamy. Do gotującego się mleka wsypujemy kaszę uważając by nie zrobiły się grudki (ja po każdej łyżce kaszy mieszam). Gotujemy 3-5 minut, dodajemy czekoladę, wyłączamy ogień. Po około minucie mieszamy. Od razu podajemy z ulubionymi dodatkami.





piątek, 27 marca 2015

215# serek straciatella



"Homemade"- to słowo chyba do nas bardzo przemawia, nie? Tym razem coś w stylu domowego serka Danio itp. Pyyyyszne! I o wiele zdrowsze, bez masy dodatkowych, niepotrzebnych składników.


Na małą porcję:
150 g twarogu (ja miałam półtłusty)
1/4 szklanki mleka
1 łyżeczka cukru/słodzidła/miodu
2 kostki gorzkiej czekolady

Twaróg zmiskować z mlekiem i cukrem, aż otrzymamy gładką, jednolitą masę. Czekoladę drobno szatkujemy i mieszamy z twarogiem. Gotowe!




niedziela, 25 stycznia 2015

172# fasolowe brownie z nutą pomarańczy




2# zdrowe słodkości

Wpis numer dwa z akcji zdrowe słodkości. Tym razem wielu osobom znane fasolowe brownie. Zero mąki, bez dodatkowego cukru, z małą ilością tłuszczu. Raczej Was nie zaskoczy fakt, że oczywiście ten kto próbował, nie domyślił się, że to z fasoli (swojemu chłopakowi zapomniałam powiedzieć i dopiero po kilku dniach się dowiedział- był zdzwiony XD). Obliczyłam, że całe ciasto ma około 1400kcal, co w przeliczeniu na 10 kawałków (ale chyba było ich więcej) daje nam tylko 140kcal. Muszę się przyznać, że zjadłam przynajmniej połowę tego ciasta sama... Ale cóż, kobiety tak mają, a że to akurat takie ciasto, to wyrzutów sumienia nie było :D W smaku bardzo przypominało mi czekoladę gorzką z pomarańczą. Fasolowe brownie jest raczej jak typowe brownie- ciężkie, gliniaste. Takie ma być. Inspiracja tutaj.

Na blachę 18-20cm:

1 puszka czerwonej fasoli, odsączona i opłukana na sicie
3 jajka
3 łyżki gorzkiego kakao
3 łyżki oleju rzepakowego
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (50g)- będzie też pasować gorzka z pomarańczą, np. Lindt lub z biedronki Wawelu
2 mocno dojrzałe banany
2 łyżki miodu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1 łyżka skórki otartej z pomarańczy
opcjonalnie kilka kropli aromatu pomarańczowego

Czekoladę pokroić na małe kawałki. Opłukaną fasolę zmielić w blenderze na gładką masę, dodać pokorojne w plasterki banany i jajka i ponownie zmiksować. Dodać kakao, olej, miód, proszek do pieczenia, sól, skórkę z pomarańczy i aromat, zmiksować. Na koniec łyżką wmieszać czekoladę. Piec ok. 40 minut w 180 stopniach.  






Niskokaloryczny styczeń

poniedziałek, 19 stycznia 2015

166# boskie? wiśnie z amaretto na czekoladowym serniczku z wiejskiego




Ostatnio będąc w sklepie natknęłam się na kilka produktów z tej firmy. Zaciekawiona ich smakiem, kupiłam narazie jeden, "dla spróbowania". 

Zapach: lekko czuć typowy zapach amaretto, czyli migdałowy, nie jest narzucalny, lecz przyjemny, nie drażni. Syrop: wiadomo, dużo cukru, słodki, jak to syrop, alkohol z amaretto nie "drapie" gardła ani nic w tym stylu, jest po prostu o smaku amaretto, bardzo smaczny. Wiśnie: są kwaśne, jak to wiśnie, więc na plus, nasączone syropem co równoważy ich kwasotę, są całe, bez pestek. Ogólnie: dobrze skomponowa, kwaśność wiśni dobrze łączy się ze słodyczą syropu, amaretto nie dominuje, ale idealnie wpasowuje się w całość. Ot, moja opinia :) ale czy aż boskie? Dla mojej mamy chyba tak, dla mnie po prostu dobre ;)

Przepis na serniczek:
1 serek wiejski (200g)
1 jajko
1 łyżka budyniu czekoladowego
1 kostka czekolady (mlecznej/gorzkiej)
pół rozgniecionego banana

Serek wiejski wymieszać z jajkiem i postawić na ogniu. Mieszając gotować przez około 3 minuty. Dodać banana i czekoladę. Następnie dodać budyń i ciagle mieszając gotować do zgęstnienia (3-5 minut). 




niedziela, 18 stycznia 2015

165# jaglane brownie



1# zdrowe słodkości
Tym wpisem rozpoczynam serię zdrowszych przepisów na słodkości! Jako numer jeden- jaglane brownie. Pyszne! Bez polewy czekoladowej jest wersją bezglutenową. W smaku kasza jaglana jest lekko wyczuwalna, czuć natomiast idealnie kakowy smak. W sam raz do kawy czy herbaty ;)
Bardzo podobne wpisy można znaleźć na moichwypiekach/na fp "Jana Niezbędnego", sama sugerowałam się zwykłym przepisem na brownie.


przepis na blachę 18-20cm

1/2 szklanki kaszy jaglanej
szczypta soli
3/4 szklanki słodzidła (ksylitol/stewia/coktolubi lub 3-4 zmiksowane banany) lub mniej jak ktoś woli mniej słodkie
3 jajka
1/2 szklanki kakao 
1/4 szklanki oleju
1/2 szklanki mleka (dowolnego)
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

Kaszę podprażyć na suchej patelni. Następnie ugotować dodając szklankę wody (ok. 15 minut). Przestudzić. Kaszę można zmiksować blenderem (polecam tą opcję). Dodać resztę składników i porządnie wymieszać. Gdyby konsystencja była wg Was za rzadka, polecam dodac kilka łyżek mąki kukurydzianej. Wylać do formy wyłożonej pergaminem. Piec w 190 stopniach około 35 minut (sprawdzić patyczkiem).
Na wierzch można zrobić ulubioną polewę (u mnie roztopiona czekolada w odrobinie mleka).




piątek, 16 stycznia 2015

163# omlet białkowo-kukurydziany





Jeżeli macie w lodówce niewykorzystane białka, to koniecznie zróbcie tego omleta! Jest pyszny, puchaty, sycący. Przełożyłam go musem z truskawek (wygrzebany w zamrażarce) oraz nutellą. 

Składniki na jedną porcję (przepis autorski):

2 białka jaja
2 łyżki mąki kukurydzianej
szczypta soli
1 łyżeczka cukru pudru
opcjonalnie aromat (np. śmietankowy)

Białka ubijamy ze szczyptą soli przez 2 minuty. Dodajemy łyżeczkę cukru pudru. Ubijamy dalej, aż otrzymamy bardzo gęstą pianę. Następnie dodajemy przesianą(!) mąkę kukurydzianą i opcjonalnie kroplę aromatu. Mieszamy bardzo delikatnie łyżką lub szpatułką. Rozgrzewamy patelnie i smażymy omleta na małym ogniu pod przykryciem. Przekręcamy na drugą stronę. Usmazonego ometa kroimy na 4 części i przekładamy ulubionymi dodatkami.





środa, 24 grudnia 2014

150# świąteczna manna i życzenia



Czy widzicie tą śliczną, świąteczną miseczkę w kształcie gwiazdki? Otóż dostałam ją w prezencie od mojej wspaniałej współlokatorki, której bardzo dziękuję! Od razu wiedziałam, że będę w niej jeść świąteczne śniadanie. Aura i zapach świąt w powietrzu (tylko nie za oknem...), lodówka pełna łakoci, torba słodyczy od Mikołaja... No czego chcieć więcej :) 
Moje świąteczne śniadanie niby proste, ale z to jaaaakie pyszne! Czekoladowo-pomarańczowa manna i miała być jeszcze herbata w kubku świątecznym, który dostałam, ale niestety pękł przy nalewaniu wrzątku :( no nic, dostałam jeszcze drugi kubek, z Les 2Alpes! :)


Przepis :
3/4 szklanki płynu (u mnie woda/mleko pół na pół)
2 łyżki kaszy manny (nie chciałam gęstej)
1 kostka czekolady Lindt Intense Orange
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka miodu
kilka kropli aromatu pomarańczowego
cząstki pomarańczy


Mleko z wodą zagotować. Dodać kaszę i gotować przez około 5 minut do zgęstnienia. Dodać kostkę czekolady i rozpuścić ją. Dodać kako, miód i aromat. Wymieszać i podawać. U mnie udekorowane pomarańczą i alpejskim mleczkiem pomarańczowym, mniam!






światełka przy moim łóżku

torba słodyczy od Mikołaja :)

świąteczne pazurki 


Chyba najpiękniejsza choinka jaką kiedykolwiek mieliśmy :)


Korzystam z wolnego i nie pojawię się przez kilka dni, polecam Wam, zebyscie zrobili to samo. Cieszcie się z rodzinami i przyjaciółmi, i wykorzystajcie na maxa ten czas, który został Wam podarowany. Uśmiechajcie się dużo, spróbujcie wszystkiego co zostło przygotowane, aby uszanować ten trud włożony w przygotowania do świąt. Jak są pierogi- to na świecie będzie lepiej, uwierzcie :D
Wszystkim życzę wesołych, spokojnych świąt oraz dużo zdrowia! 
Dżasta :)

poniedziałek, 10 listopada 2014

119# piankowa manna



Owsianka, manna, czy też inne kasze/płatki z ubitym białkiem są dobrze znane bloggerom. To i u mnie wylądowało takie śniadanko. Manna z białkiem. Czemu piankowa? Bo ma konsystencję pianki, albo anwet musu. Lekkie, puszyste, pyszne! Taka mała odmiana ;)

3 łyżki kaszy manny
1 szklanka mleka (ja dałam pół na pół z wodą)
1 łyżeczka cukru wanilinowego
1 białko jaja
+banan, gorzka czekolada

Wlewamy mleko do rondelka, podgrzewamy, dodajemy kaszę. Gotujemy około 5 minut, do zgęstnienia (w razie potrzeby dodać mleka/wody). Ubijamy białko (można to zrobić na parze) i dodajemy je do gorącej kaszy. Podajemy z dodatkami.
Smacznegooo ;)



Bonusowo: dzisiejszy obiad!