Pełnoziarniste placuszki podane z kaki i syropem klonowym
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kaki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kaki. Pokaż wszystkie posty
wtorek, 1 grudnia 2015
wtorek, 6 stycznia 2015
157# znowu?
Znowu omlet... Trudno! Uwielbiam je :)
Oczywiście owsiany, tym razem z musem z kaki i pestkami dyni/słonecznika.
Hmmm... będąc typowym studentem do sesji powinnam być tu... częściej :D wiadomo, jak trzeba się uczyć to na wszytko jest czas! Ale zobaczymy :)
Trzymajcie się CIEEEPLUTKO! :*
poniedziałek, 29 grudnia 2014
152# waniliowe puchatki z czekoladą
Dzisiaj bez zbędnego pisania, po prostu pyszne waniliowe placki na serku homogenizowanym, z gorzką czekoladą w środku, podane z kaki i suszonymi owocami. W kubku kawa zbożowa ;)
100 g serka waniliowego
1 jajko (białko i żółtko oddzielnie)
60 g mąki pszennej
1 łyżeczka cukru pudru
2 kostki gorzkiej czekolady
szczypta soli
Białko ubijamy ze szczyptą soli na sztywną pianę. Do serka dodajemy żółtko, mąkę i cukier. Miksujemy. Czekoladę kroimy w drobną kosteczkę i mieszamy. Do powstałej masy dodajemy ubite białko i bardzo delikatnie łączymy. Smażymy na odrobinie tłuszczu na małym ogniu. Podajemy z ulubionymi dodatkami.
sobota, 6 grudnia 2014
136# MIKOŁAJKI i omelciorrr
Cześć wszystkim! Jak tam mikołajki? :) U mnie to... No cóż, wiem, że mam cudowną paczkę, ale w moim rodzinnym domu. Nie mogę zobaczyć jej na własne oczy, ponieważ musiałam zostać na weekend w Warszawie. Poczeka na mnie do przyszłego weekendu (o ile rodzice mi nie zjedzą wszystkiego :D pozdrawiam Mamo, bo wiem, że czytasz!).
Świetna akcja z blogowymi mikołajkami, na pewno w przyszłym roku również wezmę udział. Mam nadzieję, że poczta nie zawiodła i moja paczka doszła :)
A ten omlet to śniadanie nie dzisiejsze, ale był tak pyszny, że postanowiłam go zamieścić. Tak pozostając w temacie kaki... :)
4 łyżki płatków owsianych
1 jajko
łyżka jogurtu naturalnego
2 kostki czekolady pokrojone w kosteczkę
łyżka musu z kaki
Wymieszać płatki, jajko i jogurt naturalny, zostawić na noc w lodówce. Rano dodać czekoladę i łyżkę musu. Smażyć na odrobinie tłuszczu.
Podałam z jogurtem naturalnym, resztą musu z kaki i wiórkami kokosowymi,
Wszystkiego najlepszego Mikołaje! :)
Lecę ćwiczyć :)
piątek, 5 grudnia 2014
135# owsianka kakaowa z chia i kaki
4 łyżki płatków owsianych
1 łyżka nasion chia
szklanka mleka (dowolnego)
1 łyżeczka kakao
1 kaki
Kaki obieramy i miksujemy na mus. W rondelku umieszczamy mleko, płatki i chia. Gotujemy około 5 minut na małym ogni. Dodać kakao i wymieszać. Następnie dodać połowę musu kaki i ponownie wymieszać. Gotować jeszcze przez minutę. Podawać z resztą musu.
Miłego weekendu kochani :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)
