Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mandarynki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mandarynki. Pokaż wszystkie posty

środa, 5 listopada 2014

116# płatki żytnie x2


Zrób mi śniadanie. Ok.
A co robisz?
Mieszam!

Dokładnie, bez żadnej większej koncepcji, same dobre składniki, sycące i pełnowartościowe.

na jedną porcję:
3 łyżki płatków żytnich
1 łyżka płatków ryżowych
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 łyżeczka sezamu
szklanka mleka

Wszystkie składniki wymieszać i gotować na średnim ogniu aż do zgęstnienia (ok. 5-7 minut).
Podawać z dodatkami. 
U mnie: ricotta, czekośliwka, mandarynka, suszona żurawina, pestki dyni, syrop daktylowy. 






Oby tylko przeżyć jutro... ;)

niedziela, 22 czerwca 2014

23# omlet owsiany



4 łyżki płatków owsianych zmieliłam na mąkę, dodałam jajko, trochę mleka, kroplę aromatu waniliowego i około łyżkę mąki pełnoziarnistej
podałam z serkiem bieluchem, bananem, mandarykami z puszki, orzechami laskowymi i słonecznikiem
smażone na oleju kokosowym