Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pomarańcze. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pomarańcze. Pokaż wszystkie posty

środa, 17 lutego 2016

311# owsianka na dzień dobry!



Komuś brakuje czasu rano? Mi akurat w tym tygodniu nie, ale w zeszłym cały czas się spieszyłam i nie miałam czasu gotować owsianki. Dlatego szybko wrzuciłam ją do mikrofalówki i... No expresowo i idealnie, tak jak być powinno!


3 łyżki płatków owsianych
szklanka mleka
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 łyżeczka sezamu
ulubione dodatki

Płatki zalać mlekiem w miseczce i zostawić na noc w lodówce (można ewentualnie zostawić na 10 minut, ale wtedy nam się wydłuża śniadanie). Rano wymieszać płatki, jeżeli są bardzo gęste dodać odrobinę wody i wstawić do mikrofalówki na ok. 2 minuty. Masa powinna zgęstnieć tak jak podczas normalnego gotowania.
Podawać z ulubionymi dodatkami: u mnie kiwi, pomarańcza, banan i masło orzechowe.



wtorek, 2 lutego 2016

305# ryż pod kokosową pierzyną!



50 g ryżu (u mnie jaśminowy)
ok. 3/4 szklanki mleka
1 łyżeczka miodu
opcjonalnie: szczypta cynamonu

Ryż zalać mlekiem i gotować na średnim ogniu, do momentu wchłonięcia mleka. Gdyby nadal był twardy a płynu za mało, można dolać więcej mleka/wody. Dodać miód i cynamon. Podawać z ulubionymi dodatkami.
U mnie pod wiórkami kokosowymi, z pomarańczą i suszoną żurawiną.





środa, 13 stycznia 2016

299# kakaowy serniczek z wiejskiego



1 serek wiejski (u mnie 200g)
1 jajko
1 łyżeczka budyniu (dowolnego) + odrobina mleka/wody
1 łyżeczka kakao

Jajko wymieszać z jajkiem w rondelku i zacząć gotować. Masa powinna się rozrzedzić. 
Dodać kakao. Budyń wymieszać z mlekiem i dodać do serka. 
Gotować przez chwilę, aż masa zgęstnieje. 
Podawać z ulubionymi dodatkami.

U mnie: pomarańcza, suszona żurawina, orzechy, masło orzechowe i krem kokosowy z lidla.





wtorek, 7 kwietnia 2015

222# chia na powroty



A po świętach, coś szybkiego, coś zdrowego!

2 łyżki nasion chia
mały kefir (150 g)
1 pomarańcza

Nasiona chia mieszamy z kefirem. Czynność powtarzamy za 5 minut. Przelewamy do słoiczka. Pomarańczę obieramy i miksujemy na mus. Wykładamy na wierzch słoiczka. Zostawiamy na noc w lodówce.



wtorek, 24 marca 2015

213# omlet jaglany





Trochę brzydal... Ale za to jaki! Pyszny, delikatny, kakowy omlet jaglany z serkiem wiejskim, masłem orzechowym i pomarańczą. Pierwszy mój omlet z jaglaną i nie ostatni, bo jaglana w tej wersji bardzo mi smakuje. Kasze miałam ugotowaną w woreczku, polecam tą opcję, jest prosta i szybsza wg mnie. 
A z rana, mnie i moją współlokatorke, powitała ruda koleżanka! Widok z okna (tak, mamy zaraz drzewo XD). Tak to jest, jak się mieszka prawie w lesie :D i niech mi ktoś powie, że Warszawa to tylko spaliny, samochody i budynki :P 


Przepis na kakowy omlet jaglany:
1/3 woreczka ugotowanej kaszy (jeżeli nie mamy kaszy w woreczkach to polecam użyć około 4 łyżek suchej kaszy i ugotować ją wg przepisu na opakowaniu)
1 jajko
1/2 łyzeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kakao
1 łyżeczka cukru (u mnie erytrol)


Ugotowaną i przestudzoną kaszę wymieszać z jajkiem. Dodać proszek do pieczenia, cukier i kakao, wymieszać. Na patelni rozgrzać odrobinę oleju i smażyć omleta na średnim ogniu. Zsunać go ostrożnie na talerz i przerzucić na patelnię, usmażyć z drugiej strony. Podawać z ulubionymi dodatkami.





piątek, 20 marca 2015

211# kuleczki owsiane i pomarańczowy twarożek



Ależ to było pyszne! Ukochane płatki owsiane, słodkie od daktyli, orzechowe w smaku, szybkie do zrobienia i bardzo łatwe, potrzebny tylko blender! Zakochałam się chyba :D A inspiracją był ten przepis.

Na 6 małych kuleczek:

5 łyżek płatków owsianych
5 namoczonych wczesniej daktyli
5 łyżek mleka
1 łyżeczka masła orzechowego
3 orzechy włoskie

Namoczone daktyle pokroić na mniejsze kawałki i wrzucić do blendera z resztą składników. Zmiksować, ale nie na gładką masę. Lepić małe kulki i obtaczać je np. w kakao. Zostawić na noc w lodówce.

Pomarańczowy twarożek

100g twarogu
1 mała pomarańcza
1 łyżeczka słodzidła (u mnie erytrol)

Pomarańczę obrać i zmiskować z resztą składników.






środa, 25 lutego 2015

195# sałatka owocowa




Dzisiaj nic trudnego, nic nowego. Ale może ktoś z Was kompletnie nie ma jeszcze pomysłu na śniadanie, więc podpowiadam. Wystarczą owoce i orzechy/pestki. 
P.S. dziękuję za tak wysoką oglądalność ostatnimi dniami! :)

1 mały banan
1 pomarańcza
1 małe jabłko
mieszanka studencka lub dowolne orzechy
pestki słonecznika
opcjonalnie: domowe musli, cynamon, miód, jogurt naturalny

Wszystkie owoce obrac i pokroić na małe kawałki. Wymieszać. Podawać z orzechami i pestkami słonecznika.




czwartek, 12 lutego 2015

187# kanapki na słodko





Cześć! Jak tam, pączkujecie? :) Ja i owszem! 

A na śniadanie: kanapki z chleba czystoziarnistego do samodzielnego wypieku (biedronka), mascarpone, banan/pomarańcza i cynamon, pycha! 





wtorek, 10 lutego 2015

186# pomarańcze w cieście owsianym



Pyszne i proste, szybkie w przygotowaniu, tylko z 3 składników! 

5 łyżek płatków owsianych górskich
1 jajko
1 średnia pomarańcza

Pomarańczę obieramy i kroimy na cienkie plastry. Płatki owsiane rozdrabniamy w blenderze, dodajemy jajko i miksujemy. Masa powinna wyjść dość gęsta, aby pozostawała na pomarańczy. zanurzać plastry pomarańczy w cieście i smażyć na rozgrzanej patelni, z obu stron, na złoto (u mnie na oleju kokosowym). Podawać np. z miodem (u mnie krem miodowy kakaowy Hobee).





niedziela, 25 stycznia 2015

172# fasolowe brownie z nutą pomarańczy




2# zdrowe słodkości

Wpis numer dwa z akcji zdrowe słodkości. Tym razem wielu osobom znane fasolowe brownie. Zero mąki, bez dodatkowego cukru, z małą ilością tłuszczu. Raczej Was nie zaskoczy fakt, że oczywiście ten kto próbował, nie domyślił się, że to z fasoli (swojemu chłopakowi zapomniałam powiedzieć i dopiero po kilku dniach się dowiedział- był zdzwiony XD). Obliczyłam, że całe ciasto ma około 1400kcal, co w przeliczeniu na 10 kawałków (ale chyba było ich więcej) daje nam tylko 140kcal. Muszę się przyznać, że zjadłam przynajmniej połowę tego ciasta sama... Ale cóż, kobiety tak mają, a że to akurat takie ciasto, to wyrzutów sumienia nie było :D W smaku bardzo przypominało mi czekoladę gorzką z pomarańczą. Fasolowe brownie jest raczej jak typowe brownie- ciężkie, gliniaste. Takie ma być. Inspiracja tutaj.

Na blachę 18-20cm:

1 puszka czerwonej fasoli, odsączona i opłukana na sicie
3 jajka
3 łyżki gorzkiego kakao
3 łyżki oleju rzepakowego
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady (50g)- będzie też pasować gorzka z pomarańczą, np. Lindt lub z biedronki Wawelu
2 mocno dojrzałe banany
2 łyżki miodu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1 łyżka skórki otartej z pomarańczy
opcjonalnie kilka kropli aromatu pomarańczowego

Czekoladę pokroić na małe kawałki. Opłukaną fasolę zmielić w blenderze na gładką masę, dodać pokorojne w plasterki banany i jajka i ponownie zmiksować. Dodać kakao, olej, miód, proszek do pieczenia, sól, skórkę z pomarańczy i aromat, zmiksować. Na koniec łyżką wmieszać czekoladę. Piec ok. 40 minut w 180 stopniach.  






Niskokaloryczny styczeń

środa, 21 stycznia 2015

168# placki owsiane z tahini i pomarańczą




Dzisiaj serwuję pyszne placuszki z płatków owsianych, z dodatkiem tahini. 


przepis na 5 placków:
5 łyżek płatków owsianych
1 łyżka płatków kukurydzianych (można pominąć)
1 jajko
pół szklanki mleka
1 łyzeczka słodzidła (u mnie ksylitol)
1 łyżeczka startej skórki z pomarańczy
1 łyżeczka tahini
pół łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
pół szklanki mąki kukurydzianej (do odpowiedniej konsystencji)

Płatki owsiane i kukurydziane zmielić w blenderze na mąkę. Jajko roztrzepać z mlekiem i tahini. Do płatków dodać proszek do pieczenia, ksylitol, skórkę z pimarańczy i szczyptę soli. Wymieszać mleko z jajkiem z płatkami. Jeżeli konsystencja jest za rzadka dodawać partiami mąkę kukurydzianą, aż masa będzie dość gęsta. Odstawić na 5 minut, sprawdzić konsystencję jeszcze raz (za rzadka-dodać mąki, za gęsta-mleka).
Smażyć placki i podawać z ulubionymi dodatkami. 







Pomarańcze - wszyscy tańczą i ja tańczę

środa, 24 grudnia 2014

150# świąteczna manna i życzenia



Czy widzicie tą śliczną, świąteczną miseczkę w kształcie gwiazdki? Otóż dostałam ją w prezencie od mojej wspaniałej współlokatorki, której bardzo dziękuję! Od razu wiedziałam, że będę w niej jeść świąteczne śniadanie. Aura i zapach świąt w powietrzu (tylko nie za oknem...), lodówka pełna łakoci, torba słodyczy od Mikołaja... No czego chcieć więcej :) 
Moje świąteczne śniadanie niby proste, ale z to jaaaakie pyszne! Czekoladowo-pomarańczowa manna i miała być jeszcze herbata w kubku świątecznym, który dostałam, ale niestety pękł przy nalewaniu wrzątku :( no nic, dostałam jeszcze drugi kubek, z Les 2Alpes! :)


Przepis :
3/4 szklanki płynu (u mnie woda/mleko pół na pół)
2 łyżki kaszy manny (nie chciałam gęstej)
1 kostka czekolady Lindt Intense Orange
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka miodu
kilka kropli aromatu pomarańczowego
cząstki pomarańczy


Mleko z wodą zagotować. Dodać kaszę i gotować przez około 5 minut do zgęstnienia. Dodać kostkę czekolady i rozpuścić ją. Dodać kako, miód i aromat. Wymieszać i podawać. U mnie udekorowane pomarańczą i alpejskim mleczkiem pomarańczowym, mniam!






światełka przy moim łóżku

torba słodyczy od Mikołaja :)

świąteczne pazurki 


Chyba najpiękniejsza choinka jaką kiedykolwiek mieliśmy :)


Korzystam z wolnego i nie pojawię się przez kilka dni, polecam Wam, zebyscie zrobili to samo. Cieszcie się z rodzinami i przyjaciółmi, i wykorzystajcie na maxa ten czas, który został Wam podarowany. Uśmiechajcie się dużo, spróbujcie wszystkiego co zostło przygotowane, aby uszanować ten trud włożony w przygotowania do świąt. Jak są pierogi- to na świecie będzie lepiej, uwierzcie :D
Wszystkim życzę wesołych, spokojnych świąt oraz dużo zdrowia! 
Dżasta :)