Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kasza manna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kasza manna. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 13 grudnia 2016

338# piernikowa kasza manna





Propozycja na ciepłe, grudniowe śniadanie.

1 szklanka mleka
1 banan
2-3 łyżki kaszy manny
1 łyżeczka miodu
1/2 łyżeczki przyprawy do piernika
ulubione dodatki: np. banan, cukierki (u mnie michałek)


Banana (można zostawić 1/4 do dekoracji) i mleko zblendować ze sobą, wlać do garnka i podgrzać do momentu wrzenia. Wsypać 2 łyżki kaszy, wymieszać i gotować ok. 5 minut. Po tym czasie, gdyby masa była zbyt rzadka, dodać kolejną łyżkę kaszy i ponownie gotować kilka minut. Dodać miód i przyprawę do piernika. 
Podawać od razu.





poniedziałek, 25 lipca 2016

324# placuszki z chia, bez mąki





2 jajka
1 łyżka mielonego lnu (10g)
1 łyżka odżywki białkowej (10g)
1 łyżka kaszy manny (10g)
1 łyżeczka nasion chia (5g)
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta cynamonu
szczypta soli
dodatki: ser ricotta (20g), banan (100g), brzoskwinia (100g), syrop klonowy (15g).

Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Dodać żółtka i ubijać jeszcze przez ok. 1 minutę. Dodać resztę składników i wymieszać łyżką, ewentualnie mikserem na wolnych obrotach. Smażyć na patelni teflonowej bez tłuszczu, lub z odrobiną oleju kokosowego. Podawać z dodatkami.


Makro placków z dodatkami: ok 450 kcal B30/W52/T15








niedziela, 12 lipca 2015

269# omlet z manny



Jak zobaczyłam konsystencję masy to... Chyba żart, nie wyjdzie... A tu taka PYSZNA niespodzianka! Na prawdę! I mega prosta ;)

1 jajko
60 g kaszy manny
50 g jogurtu/kefiru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka cukru

Wszystkie składniki mieszamy razem i odstawiamy na minimum 5 minut. Smażymy na rozgrzanej patelni, na małej ilości oleju. Podawać z ulubionymi dodatkami.
U mnie brzoskwinia i syrop z agawy. 
I ukochane Reese's do kawy <3




wtorek, 30 czerwca 2015

262# czekoladowa manna



1 szklanka mleka
3-4 łyżki kaszy manny (do odpowiedniej konsystencji)
1 łyżka syropu z agawy
2 kostki gorzkiej czekolady
dowolne dodatki

Mleko wlewamy do rondla i podgrzewamy. Do gotującego się mleka wsypujemy kaszę uważając by nie zrobiły się grudki (ja po każdej łyżce kaszy mieszam). Gotujemy 3-5 minut, dodajemy czekoladę, wyłączamy ogień. Po około minucie mieszamy. Od razu podajemy z ulubionymi dodatkami.





środa, 24 grudnia 2014

150# świąteczna manna i życzenia



Czy widzicie tą śliczną, świąteczną miseczkę w kształcie gwiazdki? Otóż dostałam ją w prezencie od mojej wspaniałej współlokatorki, której bardzo dziękuję! Od razu wiedziałam, że będę w niej jeść świąteczne śniadanie. Aura i zapach świąt w powietrzu (tylko nie za oknem...), lodówka pełna łakoci, torba słodyczy od Mikołaja... No czego chcieć więcej :) 
Moje świąteczne śniadanie niby proste, ale z to jaaaakie pyszne! Czekoladowo-pomarańczowa manna i miała być jeszcze herbata w kubku świątecznym, który dostałam, ale niestety pękł przy nalewaniu wrzątku :( no nic, dostałam jeszcze drugi kubek, z Les 2Alpes! :)


Przepis :
3/4 szklanki płynu (u mnie woda/mleko pół na pół)
2 łyżki kaszy manny (nie chciałam gęstej)
1 kostka czekolady Lindt Intense Orange
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka miodu
kilka kropli aromatu pomarańczowego
cząstki pomarańczy


Mleko z wodą zagotować. Dodać kaszę i gotować przez około 5 minut do zgęstnienia. Dodać kostkę czekolady i rozpuścić ją. Dodać kako, miód i aromat. Wymieszać i podawać. U mnie udekorowane pomarańczą i alpejskim mleczkiem pomarańczowym, mniam!






światełka przy moim łóżku

torba słodyczy od Mikołaja :)

świąteczne pazurki 


Chyba najpiękniejsza choinka jaką kiedykolwiek mieliśmy :)


Korzystam z wolnego i nie pojawię się przez kilka dni, polecam Wam, zebyscie zrobili to samo. Cieszcie się z rodzinami i przyjaciółmi, i wykorzystajcie na maxa ten czas, który został Wam podarowany. Uśmiechajcie się dużo, spróbujcie wszystkiego co zostło przygotowane, aby uszanować ten trud włożony w przygotowania do świąt. Jak są pierogi- to na świecie będzie lepiej, uwierzcie :D
Wszystkim życzę wesołych, spokojnych świąt oraz dużo zdrowia! 
Dżasta :)

poniedziałek, 10 listopada 2014

119# piankowa manna



Owsianka, manna, czy też inne kasze/płatki z ubitym białkiem są dobrze znane bloggerom. To i u mnie wylądowało takie śniadanko. Manna z białkiem. Czemu piankowa? Bo ma konsystencję pianki, albo anwet musu. Lekkie, puszyste, pyszne! Taka mała odmiana ;)

3 łyżki kaszy manny
1 szklanka mleka (ja dałam pół na pół z wodą)
1 łyżeczka cukru wanilinowego
1 białko jaja
+banan, gorzka czekolada

Wlewamy mleko do rondelka, podgrzewamy, dodajemy kaszę. Gotujemy około 5 minut, do zgęstnienia (w razie potrzeby dodać mleka/wody). Ubijamy białko (można to zrobić na parze) i dodajemy je do gorącej kaszy. Podajemy z dodatkami.
Smacznegooo ;)



Bonusowo: dzisiejszy obiad!


niedziela, 14 września 2014

poniedziałek, 21 lipca 2014

47# pudding z kaszy manny


moja wersja tego puddingu
nie chciałam przenosić na talerzyk, bo stwierdziłam, że dobrze wygląda w miseczce :)

Jak zrobić? Ja użyłam szklanki mleka, zagotowałam, dodałam łyżeczkę miodu i tyle kaszy aż się zagęściło (miałam kaszkę błyskawiczną waniliową). Wylałam pół na spód mieseczki, do drugiej połowy dodałam kostkę gorzkiej czekolady. 
Podałam z sosem borówkowym (sos: garść borówek, pół łyżeczki cukru, około łyżka wody, pogotowane razem przez kilka minut)

Ta część czekoladowa była przepyszna! :)



Jest znowu zapał, jest energia! 
Plan na dzisiaj? Szybkie zakupy, odkurzanie i ćwiczymy nogi + pośladki ;)