Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gruszki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą gruszki. Pokaż wszystkie posty

sobota, 20 lutego 2016

313# ciacha z opiekacza





1 jajko
1 łyżka mielonego lnu
1 łyżka odżywki białkowej
2 łyżki mąki (dowolnej)
szczypta soli i cynamonu
1 łyżeczka cukru (ew. innego słodzidła)
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
mleko/woda do odpowiedniej konsystencji

Wszystkie składniki wymieszać ze sobą, aż do uzyskania gęstej konsystencji (gęstego ciasta naleśnikowego). Gdyby było za gęste dodać odrobinę mleka/wody, a za rzadkie- to mąki. 
Piec ok. 4-5 minut w lekko natłuszczonym opiekaczu (ważne! nie będą nam wtedy przywierać).
Podawać z ulubionymi dodatkami- u mnie gruszka, kiwi, ricotta i syrop daktylowy.




niedziela, 10 maja 2015

242# twarogowo-kukurydziane kluski na mleku



100 g twarogu (u mnie półtłusty)
1 jajko
2 duże łyżki mąki kukurydzianej
1 łyżeczka cukru
szklanka mleka
ulubione dodatki

Twaróg wymieszać dokładnie z jajkiem. Dodać cukier i mąkę i ponownie wymieszać. Mleko zagotować w garnku. Kluski kłaść łyżką na gorące mleko. Gotować kilka minut, aż do wypłynięcia.
Podawać z dodatkami. U mnie gruszka. 



sobota, 9 maja 2015

241# szybko! pudding chia




Ekspresowo, prosto z lodówki. Wkroiłam tylko dodatki i zjadłam ;)

2 łyżki nasion chia
3/4 szklanki mleka
dowolne dodatki: u mnie gruszka (w środku) i suszona figa

Nasiona chia zalać mlekiem i dokładnie wymieszać. Za kilka minut ponownie wymieszać. Wstawić do lodówki na noc, Rano podawać z dodatkami. 


środa, 18 marca 2015

209# pudding z kaszy bulgur





Pudding z kaszy bulgur z gruszką (także w środku)

4 łyżki kaszy bulgur
1 szklanka mleka 
gruszka, opcjonalnie inne ulubione dodatki

Kaszę gotujemy na mleku aż wchłonie cały płyn. Połowę porcji wykłądamy na dno miseczki i dociskmy do dna. Gruszkę obieramy i kroimy na małe kawałki, układamy je na warstwie kaszy. Wykładamy resztę kaszy i ponownie dociskamy. Wstawiamy na noc do lodówki. Rano przekładamy pudding na talerz (jeżeli nie chce wyjść to należy pudding "obkroić" nożem dookoła miseczki) i podajemy z ulubionymi dodatkami.





sobota, 18 października 2014

105# czekoladowa owsianka z gruszką



Ojejciu. Ostatnio to ciągle "coś". Po treningu w piątek zamarzyła mi się miseczka czekoladowej owsianki z pomarańczą. Wchodzę do domi i co? Pomarańczy już nie ma! Ech. Nic straconego, nadrobiłam gruszką! Słodko, pysznie, sycąco. Owsianka, to jest to! :)



A już jutro zapraszam na post z dynią. Zaatakowała dzisiaj moją kuchnię! :)

wtorek, 30 września 2014

95# najprostsze i najlepsze ciacho z gruszką!




Prezentuję bajecznie proste ciasto z gruszkami! I do tego taaaaak pyszne :) skradło moje kubki smakowe! Robiłam je dwa razy, w piątek i w niedzielę. Raz w wersji z mąką pszenną, raz pół na pół z pełnoziarnistą. Obie wersje pyszne. Ciasto ma w sobie więcej owoców niż samego ciasta. Tak jakby otulić gruszki ciastem... Spróbujcie sami ;)

Przepis tutaj

Moja mała modyfikacja (na foremkę 18-20 cm):

2 duże gruszki
2 łyżki soku z cytryny/2 łyżeczki kwasku cytrynowego
2 roztrzepane jajka
50 g masła, roztopionego
35 g mąki pszennej
35 g mąki pełnoziarnistej
70 g cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier puder do oprószenia


Gruszki kroimy w kosteczkę i mieszamy z sokiem z cytryny, odstawiamy. 
Do roztrzepanych jajek dodajemy stopione masło (ja mieszałam mikserem, można ręcznie). Następnie dodajemy obie mąki, cukier i proszek do pieczenia. Miksujemy. Następnie dodajemy do ciasta gruszki i mieszamy.
Pieczemy w 175 stopniach, przez 30-40 minut, do tzw. suchego patyczka.
Oprószamy cukrem pudrem kiedy ciasto wystygnie.