Pokazywanie postów oznaczonych etykietą koktajl. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą koktajl. Pokaż wszystkie posty

piątek, 21 października 2016

332# koktajl na śniadanie!




A co zjeść kiedy pogryzienie czegokolwiek stanowi duże wyzwanie? :D Odpowiedź jest prosta, koktajl! Proste, szybkie i sycące.

1 banan
150 g twarogu chudego
1 łyżeczka mielonego lnu (można pominąć)
1 łyżeczka miodu
szczypta cynamonu
1/2 szklanki mleka
1 łyżeczka masła orzechowego
opcjonalnie: garść winogron

Wszystkie składniki wrzucić do misy blendera i zmiksować. W razie gdyby masa była za gęsta dodać więcej mleka. Podawać od razu. 


Makro: 
ok. 360 kcal B33/W50/T9


środa, 30 września 2015

286# koktajl z dynią




1 szklanka puree dyniowego (upieczona i zmiksowana dynia)
1 banan
250 ml mleka kokosowego
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka brązowego cukru

Wszystkie składniki ze sobą zmiksować. Podawać oprószone cynamonem.





czwartek, 20 sierpnia 2015

281# koktajle





Tak mnie tu mało, bo ostatnio jem na śniadanie tylko koktajle i pędzę na trening. 
W różnych połączeniach, ale zawsze banan+ coś tam (śliwki, nektarynki, truskawki, etc)
Mega szybko i pysznie!




piątek, 17 lipca 2015

273# koktajl z mango




1 mango
1 maly banan
3-4 daktyle, wczesniej namoczone
pół opakowania serka wiejskiego

Mango obrać, odkroić od pestki. Banana pokroić na plastry, daktyle na mniejsze kawałki. Wszystkie skladniki razem zmiskowac i od razu podawać.





poniedziałek, 29 czerwca 2015

261# banan+brzoskwinie!




1 banan
2 brzoskwinie
1/2 szklanki kefiru
1 łyżeczka mielonego lnu (można pominąć)
1 łyżeczka masła orzechowego
+dowolne dodatki

Wszystkie składniki razem zmiksować. Podawać z dodatkami. U mnie domowa granola i chia.




poniedziałek, 20 kwietnia 2015

229# smoothie bowl




Już jestem! Wracam ze zdwojoną siłą, bo ostatnio mnie tu trochę nie było. Na śniadanie smoothie bowl, proste, szybkie i pyyyszne :) z domowym musli i płatkami migdałów.
P.S. 18 kwietnia i śnieżyca w górach?! Zawsze spoko :D

1 małe awokado
kilka truskawek
2-3 daktyle (wcześniej namoczone)
1 łyżeczka soku z cytryny

Wszystkie składniki razem zmiksować i podawać z ulubionymi dodatkami.








wtorek, 20 stycznia 2015

167# koktajl: awokado, kiwi, banan, cynamon





Dzisiaj prościzna! Zdrowa, pyszna, w pięknym zielonym kolorze, z dodatkiem cynamonu. 

1 małe awokado
1 dojrzaly banan
1 kiwi
szczypta cynamonu (do smaku)

Awokado kroimy na pół, wyjmujemy pestkę i obieramy. Kroimy na mniejsze kawałki i wrzucamy do kielicha blendera. Banana obieramy i kroimy w plasterki. Kiwi również obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Wszytko razem miksujemy z cynamonem. Aby uzyskać rzadszą konsystencję można dodać mleka/jogurtu/wody. 
Można podawać same, lub dodać łyżkę otrębów lub musli.




sobota, 13 września 2014

84# aw-o-kado


Pogoda była okropna. Ciemno, buro i ponuro. I awokado w lodówce. A uwielbiamy przecież tą konsystencję jaką daje awokado w koktajlach, prawda? 
Do tego otręby śliwkowe, żurawina i migdały. Omnomnom.

+ łyżeczka miodu





środa, 27 sierpnia 2014

72# kakaowy mus z awokado


Dzisiaj nic pieczonego, nic nie zamknęłam w środku ;)
Za to mam pyszny mus! Mus a nie koktajl, bo konsystencja o wiele gęstsza. Podałam z moim domowym musli.

1 banan
pół dojrzałego awokado
pół serka wiejskiego
duża łyżka kakao
ewentualnie odrobina wody/mleka dla rozrzedzenia konsystencji (wg preferencji)

Proste! Wszystkie składniki razem zmiksować.




środa, 20 sierpnia 2014

67# koktajl: mango, kokos, limonka


1 mango
pół puszki mleka kokosowego
sok z 1 limonki
1,5 szklanki wody (może być gazowana)
łyżeczka cukru

Wszystkie skladniki razem zmiksować. Podawać od razu.


przepis z kwestiasmaku.com