Pokazywanie postów oznaczonych etykietą borówki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą borówki. Pokaż wszystkie posty

piątek, 7 sierpnia 2015

279# kukurydziane waniliowe placki



1 jajko
4 łyżki mąki kukurydzianej
5 łyżek kefiru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
kilka kropli aromatu waniliowego
1 łyżeczka cukru

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać i smażyć na średnim ogniu. 
Podałam z nutellą i borówkami.

Mniam!




niedziela, 8 marca 2015

202# białkowe placki z borówkami




Cała porcja (9 placuszków, bez dodatków) to ok. 290 kcal B18/W38/T9

120 g białek (miałam mrożone, ze świeżych 2 z dużych jajek)
2 łyżki mąki pełnoziarnistej
1 łyżeczka mielonego siemienia lnianego
1/2 łyżeczki słodzidła (u mnie erytrol)
2 kostki gorzkiej czekolady (min. 70% kakao)
garść mrożonych borówek

Białka ubić na sztywną pianę. Delikatnie wmieszać mąkę, siemię, słodzidło, pokrojoną gorzką czekoladę. Na koniec dodać borówki i ponownie wymieszać. Smażyć na rozgrzanej teflonowej patelni. 
Podałam z miodem i orzechami włoskimi.




poniedziałek, 28 lipca 2014

54# placuszki z ricotty


Dzisiejsze śniadanie. Miałam akurat pół kubka ricotty, więc stwierdziłam- placki! Dodawałam co mi pasowało i wyszły! Bardzo polecam :)

pół opakowania ricotty (ok. 125g)
łyżka siemienia lnianego
łyżka zarodków pszennych
ok. 3-4 łyżek mąki kukurydzianej
jajko
szczypta proszku do pieczenia
ewentualnie coś do posłodzenia

Mieszamy wszystkie składniki razem, masa powinna być gęsta. Smażymy bez tłuszczu na patelni teflonowej. 
Swoje placki podałam z borówkami, domowym dżemem wiśniowym i polałam miodem. Do ozdoby wiórki kokosowe.






sobota, 26 lipca 2014

52# nocna owsianka


nocna owsianka 

4 łyżki płatków owsianych
pół szklanki kefiru
pół szklanki koktajlu z poprzedniego postu
maliny, borówki, banany, wiórki kokosowe

Płatki, kefir i koktajl wymieszać i zamknąć w słoiczku. Wstawić na noc do lodówki. Rano podać z owocami ;)
U mnie w słoiczku po maśle orzechowym, ale już i tak praktycznie nic w nim nie było :D


Są płatki owsiane- jest pełny brzuszek :D tym się przynajmniej nasycę!

piątek, 25 lipca 2014

51# koktajl: malina, borówka, banan


Garść malin, garść borówek, pół banana, 2 łyżki serka wiejskiego, pół szklanki kefiru
Owoce goji i płatki kokosa do ozdoby




wtorek, 22 lipca 2014

48# gotowany serniczek

gotowany serniczek z owocami i miodem

ok. 250 g twarogu (ja miałam chudy)
jajko 
1/3 szklanki mleka
duża łyżka budyniu waniliowego
coś do posłodzenia (cukier/miód/stevia etc)

Mieszamy twaróg z jajkiem w rondelku i podgrzewamy, aż masa się rozrzedzi. Wtedy dodajemy budyń rozmieszany w mleku i gotujemy wszystko razem około 5 minut. Dosładzamy.
Podajemy z ulubionymi dodatkami (u mnie akurat maliny, borówki i mango polane miodem).


Muszę się skusić na czekoladową wersję, koniecznie. Polecam raczej po przestygnięciu, żeby się oczywiście nie poparzyć :P Mój plan próbowania wszystkich znanych śniadań  blogów jak narazie się wypełnia! 

Są zakwasy, jest energia :)


poniedziałek, 21 lipca 2014

47# pudding z kaszy manny


moja wersja tego puddingu
nie chciałam przenosić na talerzyk, bo stwierdziłam, że dobrze wygląda w miseczce :)

Jak zrobić? Ja użyłam szklanki mleka, zagotowałam, dodałam łyżeczkę miodu i tyle kaszy aż się zagęściło (miałam kaszkę błyskawiczną waniliową). Wylałam pół na spód mieseczki, do drugiej połowy dodałam kostkę gorzkiej czekolady. 
Podałam z sosem borówkowym (sos: garść borówek, pół łyżeczki cukru, około łyżka wody, pogotowane razem przez kilka minut)

Ta część czekoladowa była przepyszna! :)



Jest znowu zapał, jest energia! 
Plan na dzisiaj? Szybkie zakupy, odkurzanie i ćwiczymy nogi + pośladki ;)