Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kasza kukurydziana. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kasza kukurydziana. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 5 listopada 2015

289# bananowo-malinowa kasza kukurydziana





1 banan
1 szklanka mleka
2 duże łyżki kaszy kukurydzianej
domowy syrop malinowy (ewentualnie rozmrożone maliny rozgniecione z cukrem)
ulubione dodatki

Banana zmiksować z mlekiem (opcjonalnie zostawić kawałek do dekoracji). Mleko bananowe zagotować, dodać kaszę kukurydzianą i gotować na wolnym ogniu do zgęstnienia. Podawać z syropem malinowym i ulubionymi dodatkami (u mnie orzechy).





wtorek, 27 stycznia 2015

174# waniliowa kasza kukurydziana




3 łyżki kaszy kukurydzianej
waniliowy napój ryżowy (ok. 1 szklanki, do uzyskania odpowiedniej konsystencji)
1 łyżeczka cukru wanilinowego
ulubione dodatki: u mnie ricotta, mandarynka, czekolada Ritter waniliowe ciasteczka

Kaszę wymieszać z napojem i zacząc gotować, na średnim ogniu. Mieszać co chwilę, aby się nic nie przypaliło. Dodać cukier wanilinowy. Całosc gotować około 5 minut, dolewając napoju w razie potrzeby. Spróbować czy kasza jest odpowiednio miękka. Podawać.






sobota, 15 listopada 2014

123# polenta z lodami bananowymi i Warszawski Festiwal Czekolady




Polenta-to włoska potrawa przygotowywana na ogół z kaszy kukurydzianej i/lub mąki kukurydzianej. Na ogół podaje się ją w wersji grillowanej lub smażonej. 
Z ciekawości spróbowałam i nie zawiodłam się! Łatwe w przygotowaniu, smaczne i w końcu coś nowego. Na dodatek połączenia ciepło-zimno ostatnio bardzo mi smakują.
P.S. mieszajcie kaszę podczas gotowania zeby potem nie skrobać garnka :D


4 łyżki kaszy kukurydzianej
szklanka wody lub mleka (u mnie pół na pół)
1 łyzeczka miodu
szczypta cynamonu

Kaszę gotujemy w mleku/wodzie z cynamonem i miodem, aż będzie bardzo gęsta (około 10 minut), co chwilę mieszając. Gdy uzyskamy odpowiednią konstystencję odstawiamy do ostygnięcia. Następnie układamy ją w płaskim pudełku, mocno dociskamy i wkładamy do lodówki na noc.
Rano wyjmujemy, kroimy na kwadraty (trójkąty, co kto woli), można zapanierować (np. w mące pełnoziarnistej, lub w sezamie, etc) i smażymy na tłuszczu. Podajemy z dodatkami.

Lody bananowe
2 banany pokrojone i zamrożone
Kawałki bananów należy miksować blenderem tak długo, aż będą miały konsystencję musu/lodów. 





Słyszeliście o Warszawskim Festiwalu Czekolady? Rozpoczął się wczoraj, a kończy jutro. Ma miejsce w Pałacu Kultury i Nauki, w centrum Warszawy. Na festiwalu można zobaczyć wiel znanych cukierni i manufaktur, oraz te trochę mniej znane, ale również świetne. Wystawcy prezentują swoje wyroby, artykuły cukiernicze, oraz dekoracje tortów. Odbywają się również pokazy, np. dekorowanie babeczek.
Byłam tam w piątek, około godziny 16. Pierwsze o rzuciło mi sie w oczy to... Gigantyczna kolejka do wejścia. Darmowe wejścia były możliwe z piatkową gazetą Metro, aplikacją Metro lub z telefonem Samsung (inaczej bilet 5-10 zł). Gdy już przedarłam się przez kolejkę... Niewiele mogłam zobaczyć bo wszędzie był tłuuuuuum ludzi (no a czego mogłam się spodziewać...). Ceny prawie każdych artykułów o wiele droższe niż standardowo (też do przewidzenia). Ale nadal ten tłum mnie przytłaczał. Chciałam na spokojnie się czemuś przyjrzeć, podpatrzeć jakieś "triki", a jedyne co wyniosłam to podziw dla cukierników ozdabiających torty masą cukrową. Potrafią zrobić arcydzieło. I w sumie to tyle, więcej nie widziałam, trochę się rozczarowałam, ale akcję o tak słodkiej nazwie trudno byłoby odpuścić ;)
Ponieżej kilka zdjęć z festiwalu:





środa, 6 sierpnia 2014

57# miętowa kasza kukurydziana



szklanka mleka
4 łyżki kaszy kukurydzianej
łyżeczka miodu
garść mięty
dowolne dodatki; u mnie banan i gorzka czekolada

Szkalnką mleka zalać garść mięty i zostawić na noc w lodówce. Rano zagotować z kaszą kukurydzianą (gotować wg przepisu na opakowaniu). Dosłodzić i przelać do miseczki. 

Mięta + czekolada = czego chcieć więcej? :)