Że niby minus piętnaście?! Dobra, dobra, jest zima, trzeba to ogarnąć. 3 pary spodni, 2 pary długich skarpet, 5 koszulek, 2 pary rękawiczek, opaska, czapka i szalik. Chyba wystarczy do biegania?
A na śniadanie coś takiego. Granola z patelni na spodzie i ricottowa góra z bananem i suszoną żurawiną. Mniam! :)
Przepis na serniczek z ricotty
na spód:
2 łyżki płatków owsianych
pół łyżeczki sezamu
łyzeczka nasion (dynia, słonecznik, itp)
łyżeczka miodu
opcjonalnie dowolne orzechy
Na patelni rozpuszczamy miód. Wsypujemy płatki owsiane i mieszamy. Dodajemy resztę składników i ponownie mieszamy. Smażymy tak przez około 5 minut, na dość dużym ogniu, aż granola nabierze złotego koloru. Odstawiamy do czasu przygotowania serniczka.
serniczek:
125 g ricotty
1 jajko
25g mąki pszennej
kilka kropli aromatu waniliowego
pół banana, pokrojonego w plasterki
łyżeczka suszonej żurawiny
Ricottę mieszamy z jajkiej. Dodajemy mąkę i aromat, mieszamy. Na koniec dodajemy banana i żurawinę i jeszcze raz mieszamy.
Na spód naczynia do zapiekania wysypujemy granolę, następnie masę serową. Pieczemy ok. 25 minut w 190 stopniach.