Pokazywanie postów oznaczonych etykietą żurawina. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą żurawina. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 18 lutego 2016

312# jogurtowy pudding chia



2 łyżeczki nasion chia
opakowanie jogurtu naturalnego (ja miałam firmy Zott z miodem)
opcjonalnie coś do posłodzenia 
ulubione dodatki

Nasiona chia wymieszać z jogurtem i zostawić na ok. 5 minut. Po 5 minutach wymieszać ponownie, opcjonalnie dosłodzić. Wstawić do lodówki i zostawić na całą noc. Podawać z ulubionymi dodatkami (u mnie dżem kiwi i suszona żurawina).




poniedziałek, 11 stycznia 2016

297# kolorowe tosty




tosty z mąką graham podane z masłem orzechowym/nutellą/twarożkiem/bananem/winogronem/suszonymi owocami

mniam! :)


środa, 7 stycznia 2015

158# kasza owsiana na mleku



Znacie już klimat tych zdjęć? Tak, Warszawa znowu! 
Dzisiaj na śniadanie kasza owsiana, gotowana na mleku, z bananem, suszoną zurawiną, orzechami włoskimi i domowym masłem orzechowym. Zdrowe pyszności! :)


Przepis na małą miskę
4 łyżki kaszy owsianej
około szklanki mleka (lałam "na oko") 
dodatki do podania (ulubione!)

Kaszę zalać mlekiem i gotować na małym ogniu przez około 10 minut, co chwilę mieszając. Spróbować, jeżeli jest wystarczająco miękka, podawać z ulubionymi dodatkami. 







Mam nadzieję, że niedługo uda mi się Was czymś zaskoczyć! <keepfingerscrossed>

wtorek, 30 grudnia 2014

153# pieczony serniczek z ricotty na owsianym spodzie



Że niby minus piętnaście?! Dobra, dobra, jest zima, trzeba to ogarnąć. 3 pary spodni, 2 pary długich skarpet, 5 koszulek, 2 pary rękawiczek, opaska, czapka i szalik. Chyba wystarczy do biegania? 

A na śniadanie coś takiego. Granola z patelni na spodzie i ricottowa góra z bananem i suszoną żurawiną. Mniam! :)






Przepis na serniczek z ricotty

na spód:
2 łyżki płatków owsianych
pół łyżeczki sezamu
łyzeczka nasion (dynia, słonecznik, itp)
łyżeczka miodu
opcjonalnie dowolne orzechy

Na patelni rozpuszczamy miód. Wsypujemy płatki owsiane i mieszamy. Dodajemy resztę składników i ponownie mieszamy. Smażymy tak przez około 5 minut, na dość dużym ogniu, aż granola nabierze złotego koloru. Odstawiamy do czasu przygotowania serniczka.

serniczek:
125 g ricotty
1 jajko
25g mąki pszennej
kilka kropli aromatu waniliowego
pół banana, pokrojonego w plasterki
łyżeczka suszonej żurawiny

Ricottę mieszamy z jajkiej. Dodajemy mąkę i aromat, mieszamy. Na koniec dodajemy banana i żurawinę i jeszcze raz mieszamy. 
Na spód naczynia do zapiekania wysypujemy granolę, następnie masę serową. Pieczemy ok. 25 minut w 190 stopniach.


czwartek, 4 grudnia 2014

134# kasza owsiana





Kasza owsiana z bananem

4 łyżki kaszy owsianej
szklanka mleka
 rozgnieciony banan
szuszona żurwina, orzechy do podania

Kaszę wrzucamy do rondelka i zalewamy mlekiem. Dodajemy banana. Gotujemy ok. 7 minut, Podajemy od razu. 



środa, 5 listopada 2014

116# płatki żytnie x2


Zrób mi śniadanie. Ok.
A co robisz?
Mieszam!

Dokładnie, bez żadnej większej koncepcji, same dobre składniki, sycące i pełnowartościowe.

na jedną porcję:
3 łyżki płatków żytnich
1 łyżka płatków ryżowych
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 łyżeczka sezamu
szklanka mleka

Wszystkie składniki wymieszać i gotować na średnim ogniu aż do zgęstnienia (ok. 5-7 minut).
Podawać z dodatkami. 
U mnie: ricotta, czekośliwka, mandarynka, suszona żurawina, pestki dyni, syrop daktylowy. 






Oby tylko przeżyć jutro... ;)

wtorek, 14 października 2014

102# kruche ciasteczka z żurawiną


Dzisiaj przepis na proste, ale niezwykle smaczne ciasteczka! 
Kruche ciasteczka, bez jajek, z podstawowych składników: mąka, cukier, masło. Dodatkiem jest suszona żurawina, akurat mój ulubiony suszony owoc, który nadaje lekkiego, kwaskowatego posmaku. 

Inspiracja z malacukierenka.blogspot.com

Przepis na 2 blachy ciasteczek:
250 g masła (ja miałam margarynę Kasię, w temperaturze pokojowej)
150 g cukru
opakowanie cukru wanilinowego (16 g)
350 g mąki pszennej
50 g mąki ziemniaczanej
100 g suszonej żurawiny


Żurawinę drobno poszatkować. Masło miksować w mikserze przez około 1 minutę. Dodać cukier i cukier wanilinowy, ucierać razem przez około 5 minut (aż masa będzie bardziej puszysta). Dodać mąkę i można lekko zmiksować, po czym zacząć wyrabiać ręką. Dodać żurawinę i jeszcze raz wyrabiać, aż się masa połączy. Ciasto będzie dosyć kruche, ale spokojnie, wszystko się "zlepi".Odłożyć na pół godziny do lodówki.
Rozwałkować ciasto i wycinać ciasteczka. Piec w 170 stopniach, przez około 15 minut. 











 

niedziela, 5 października 2014

98# Nietypowo.


 Czemu nietypowo? Bo ja zazwyczaj chleba nie jem. Nie posiadam go w wyposażeniu w swojej (w sumie naszej) "kuchni" podczas studiów. Ale będąc w domu, nie wiedziałam co wymyślić, nic ciekawego nie było, i o. Jest. Tost francuski. Lub chleb w jajku. Jak kto woli. Ja wolę francuski. 
Chleb miałam żytni na zakwasie. Podałam na czekośliwce, z bananem, suszoną żurawiną, pestkami słonecznika. Polałam miodem. Wyborne :)
I obowiązkowo kawa z mlekiem.








środa, 1 października 2014

96# omletomania i sushi



To, że jestem omletożercą wiadomo nie od dziś. I tak kolejny weekend, rodzinne śniadanie- omleciki! Tym razem ubiłam do nich białko. Efekt- zadowalający :)
Pierwsz wersja, na bogato, dla mamy! Z ricottą, bananem, suszoną żurawiną, pestkami dyni i syropem daktylowym.
Druga wersja moja, 3w1, część z resztą ricotty, część reszty czekośliwki i część nutelli + banan i dynia :)





Oraz moje domowe sushi, którę robiłam drugi raz w życiu. Z wędzonym łososiem, papryką, ogórkiem i majonezem. Pyszności :)


sobota, 20 września 2014

90# cos poszlo nie tak.


Owsianka na mleku, gotowana z cukinią. Podana z figą, malinową frużeliną, suszoną żurawiną i słonecznikiem.

Jakoś tak nie wygląda. Coś mi nie pasuje. Ale dobre było ;)

poniedziałek, 15 września 2014

86# dla kazdego cos dobrego


3 różne, pyszne połączenia ;)

chrupkie, kukurydziane pieczywo z:
-masłem orzechowym, bananem i suszoną żurawiną
-mascarpone, świeżą figą i słonecznikiem
-domową czekośliwką i... śliwką :D