Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jagody. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą jagody. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 17 lutego 2015

190# omlet owsiany jagodowy



A ja jeszcze raz w klimacie jagodowym, tym razem omlet! 

Całość (z dodatkami) ma około 520 kcal, B22/W54/T25

4 łyżki płatków owsianych
1 jajko
1 duża łyżka jogurtu naturalnego
pół banana
2 łyżki jagód
1 łyżka mąki kukurydzianej
dodatki: masło orzechowe (1 łyżeczka), migdały (7 sztuk), pestki dyni (1 łyżeczka)

Płatki wymieszać z jajkiem i jogurtem i zostawić na noc w lodówce. Rano dodać rozgniecionego banana, jagody oraz mąkę kukurydzianą. Smażyć na patelni z nieprzywierającą powłoką. Podawać z dodatkami.








poniedziałek, 16 lutego 2015

189# jagodowa owsianka



Powiało lekko klasyką. Ale za to jak pysznie! Czegoś takiego potrzebowałam!


40 g płatków owsianych
szklanka mleka
pół banana
4 łyżki jagód
1 łyżka masła orzechowego
20 g orzechów włoskich
5 g pestek dyni
amarantus ekspandowany do dekoracji

Całość ma około 600 kcal, 22B/54W/32T

Płatki zalać mlekiem i odstawić na 5 minut. Następnie je zagotować, dodać pokrojonego banana. Gotować około 5 minut aż zgęstnieje. Dodać jagody i wymieszać. Podać z masłem orzechowym, orzechami, pestkami dyni i innymi ulubionymi dodatkami.


czwartek, 4 września 2014

78# jaglanka z twarożkiem i owocami leśnymi


4 łyżki kaszy jaglanej
3/4 szklanki mleka/wody (jak to lubi, ja robię pół na pół)
100 g twarogu
łyżeczka miodu
owoce (u mnie jeżyny, borówki i jagody)

Kaszę podprażyć w garnku (ok. 3 min). Zalać mlekiem lub wodą, dodać owoce (zostawić kilka do dekoracji) i gotować 15-20 minut. W międzyczasie twaróg wymieszać z odrobiną mleka i twarożkiem. Gotową kaszę zmiksować blenderem . Przelać do miseczki i przełożyć twarogiem. Udekorować i ... jeść :)






wtorek, 26 sierpnia 2014

71# pieczony sernik


Przepis pochodzi z porannych, z moimi małymi modyfikacjami.
O wiele bardziej smakuje mi pieczony niż gotowany serniczek. A do tego jeszcze ten pyszny wierzch ;)
Polecam bardzo!

pół opakowania serka wiejskiego
100 g twarogu
1 żółtko
30 ml mleka
1 łyżka cukru
1 łyżka mąki ziemniaczanej

na wierzchu: 1 białko, 1 łyżka kaszy manny, 1 łyżeczka cukru
+ ulubiony dżem (u mnie akurat domowy sos jagodowy)

Twaróg i serek rozgnieść widelcem. Wymieszać z resztą składników. Naczynie do zapiekania wypełnić połową masy, nałożyć łyżke dżemu i wylać resztę masy. Białko wymieszać z kaszą i cukrem. Wyłożyć na wierzch.
Piec przez ok.30 minut w 180 stopniach.











wtorek, 19 sierpnia 2014

66# naleśniki z kaszy jaglanej




Przepis na około 5 małych naleśników:
pół szklanki ugotowanej i zmiksowanej kaszy jaglanej
pół szklanki mąki kukurydzianej
pół szklanki mleka
małe jajko
kropla ulubionego aromatu
ewentualnie coś do posłodzenia (chociaż jak się doda dodatki to smakuje wg mnie idealnie)

Wszystkie składniki razem zmiksować. Smażyć na małej ilości tłuszczu. 

U mnie podane z serkiem naturalnym homogenizowanym, bananem (w środku) i z domowym syropem jagodowym i amarantusem.







wtorek, 5 sierpnia 2014

56# kokos, jagody, płatki żytnie


Po krótkiej wakacyjnej przerwie - jestem! :)

4 łyżki płatków żytnich 
mała puszka mleka kokosowego
garść jagód
płatki kokosa do podania

Płatki zalać mlekiem i dodać jeszcze odrobinę wody. Gotować 5 minut. Przelać do miski i podać z jagodami.




piątek, 18 lipca 2014

45# mini-jagodzinaki









zrobiłam z tego przepisu, z połowy porcji, z jagodami od Moniczki :)
wyszły pyyyyyszne, mocno maślane, leciutkie :)

czwartek, 17 lipca 2014

44# gofry drożdżowe z jagodami


Widziałam je już kilka razy na różnych blogach. Ale dopiero widząc je u Hani nabrałam ochoty!
I zrobiłam! Wyszły pyyyyyyszne, serio! I do tego mając tak słabą (studencką) gofrownicę wyszły chrupiące, a nie gumowate jak inne. 
A do tego jagody, które dostałam od Moniki (mojej najwierniejszej fanki :D), dziękuję!
Po prostu niebo w gębie!




przepis tutaj

środa, 16 lipca 2014

43# jogurt jagodowy


mały jogurt naturalny, ok pół szklanki jagód (mogą być mrożone), pół banana
podane z domową granolą i resztą banana


Warszawa okiem rowerzysty mmm ;)