Pokazywanie postów oznaczonych etykietą białko. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą białko. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 19 marca 2015

210# ciasto białkowe



Znowu wykorzystałam zamrożone białka. I zrobiłam ciacho, które można jeść bez wyrzutów sumienia! Całość ma ok. 770 kcal B39/W116/T17, co w przeliczeniu na 10 sporych kawałków daje ok. kcal B10/W12/T2 na porcję. Fakt, że chciałam dodać jeszcze trochę oleju do ciasta, ale... Zapomniałam. Jednak i tak w smaku było pyszne!

230 g białek jaj
szczypta soli
100 g mąki kukurydzianej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
słodzidło (u mnie 1/4 szklanki erytrolu, spróbować do smaku i ewentualnie dosłodzić)
10 g kakao
35 g żurawiny suszonej (można dać inne suszone owoce)
20 g orzechów 
opcjonalnie ulubiony aromat

Białka ubić na sztywną pianę ze szczyptą soli. Do ubitych białek wmieszać mąkę, proszek do pieczenia i kakao. Na koniec wmieszac słodziło i suszone owoce. Piec przez ok. 30 minut w 180 stopniach (do tzw. suchego patyczka).



niedziela, 8 marca 2015

202# białkowe placki z borówkami




Cała porcja (9 placuszków, bez dodatków) to ok. 290 kcal B18/W38/T9

120 g białek (miałam mrożone, ze świeżych 2 z dużych jajek)
2 łyżki mąki pełnoziarnistej
1 łyżeczka mielonego siemienia lnianego
1/2 łyżeczki słodzidła (u mnie erytrol)
2 kostki gorzkiej czekolady (min. 70% kakao)
garść mrożonych borówek

Białka ubić na sztywną pianę. Delikatnie wmieszać mąkę, siemię, słodzidło, pokrojoną gorzką czekoladę. Na koniec dodać borówki i ponownie wymieszać. Smażyć na rozgrzanej teflonowej patelni. 
Podałam z miodem i orzechami włoskimi.




sobota, 7 marca 2015

201# omlecik na weekend



Nic skomplikowanego, ale zawsze trochę inaczej zrobiony lub podany- pan omlet!

Suchy omlet, bez dodatków to 330 kcal B19/W44/T9

1 jajko
1 białko
4 łyżki płatków owsianych
2 łyżki mleka
2 łyżki mąki kukurydzianej
dodatki: u mnie twarożek, pomarańcza, suszona żurawina, kokos

Jajko i białko wymieszać z płatkami i mlekiem i zostawić na noc w lodówce. Rano zmiksować blenderem z mąką kukurydzianą. Smażyć na patelni teflonowej bez tłuszczu. Podawać z dodatkami.




I czekoladowa granolka :)

czwartek, 19 lutego 2015

192# omlet z przypadku



Co to był za przypadek... Spieszyłam się, miałam mało czasu, 3 składniki i mikser... Wszystko "na oko"... A wyszło to piękne, puszyste cudo! Boskie śniadanie! A moja ochota na słodkie chyba sięga zenitu... :P 
Wyjeżdżam na weekend, trzymajcie się ciepło!

Przepis "na oko"
2 białka
100 g serka homogenizowanego
ok. 50 g mąki pszennej pełnoziarnistej (aż konsystencja będzie w miarę gęsta)

Białka ubić na sztywną pianę. Dodać serek i delikatnie miksujemy. Dodać mąkę i ponownie delikatnie miksować, aż składniki się połączą. Smażyć na patelni z nieprzywierającą powłoką.
U mnie z bananem i maslem orzechowym.




środa, 18 lutego 2015

191# piankowa owsianka



Po pieczeniu pączków i faworków zostało nam mnóstwo białek. Ku mojej radości! Nadmiar białek zamroziłam, a teraz wykorzystuję je w śniadaniach.


Cała porcja ma około 420 kcal 19B/46W/17T

4 łyżki płatków owsianych (40g)
szklanka mleka (u mnie 2%)
kawałek banana (50 g)
białko z jednego jajka (u mnie było dokładnie 50g)
kilka orzechów (12g)
jagody goji, morwa suszona biała do dekoracji

Płatki zalewamy mlekiem i odstawiamy na 5 minut. Białko ubijamy na sztywną pianę. Płatki gotujemy na małym ogniu aż zgęstnieje, około 5 minut. Dodajemy pokrojone orzechy, mieszamy. Zdejmujemy z ognia i dodajemy ubite białko, ponownie mieszamy. Podajemy z  ulubionymi dodatkami.






piątek, 6 lutego 2015

183# białkowe-kakaowe placki



2 białka
1 łyżka kakao
1,5 łyżki mąki pełnoziarnistej
tahini, banan do podania

Białko ubijamy na bardzo sztywną pianę ze szczyptą soli. Następnie należy wmieszać kakao i mąkę do białek, starając się nie zniszczyć ubitej piany. Smażyć na patelni z nieprzywierającą powłoką. Podawać z ulubionymi dodatkami.