Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kleik ryżowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kleik ryżowy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 16 lutego 2016

310# kleik ryżowy w orzechowej otoczce



3 łyżki kleiku ryżowego
szklanka mleka
ulubione dodatki

Mleko zagotować. Dodać kleik ryżowy, dalej gotować i mieszać co chwilę, aż do zgęstnienia. 
U mnie podane w słoiku po maśle orzechowym, z bananem, pomarańczą i domowym musli na wierzchu.



sobota, 26 grudnia 2015

294# omlet z kleiku ryżowego z makiem




Pyszny omlet w wersji świątecznej z makiem! 

60g kleiku ryżowego (surowy, "proszek")
50 ml mleka/jogurtu
pół łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
1 łyżeczka cukru
opcjonalnie: cynamon, mak (1 łyżeczka)


Wszystkie składniki razem wymieszać i odstawić na 5 minut. Na patelni podgrzać odrobinę oleju i smażyć omleta na małym ogniu do zrumienienia, pod przykryciem. Przewrócić na drugą stronę, bardzo ostrożnie, bo omlet jest delikatny (można zsunąć na talerzyk i dopiero na patelnię).
Podawać z ulubionymi dodatkami (u mnie twaróg, masło orzechowe, banan, mandarynki i cynamon).