Pokazywanie postów oznaczonych etykietą śliwki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą śliwki. Pokaż wszystkie posty

środa, 15 października 2014

103# krem z kaszy kuskus na wspólne śniadanie


Dzisiaj wspólne śniadanie z Hania! Moje pierwsze wspólne śniadanie :) Przemiła osoba, wspaniały blog, pełen opytmizmu i świetnych pomysłów. 
A co do mojego kremu... Krem wyszedł. Ale ile pomysłów było pomiędzy. I trzeba było jednak im zaufać. Mógł być czekoladowy. Z czekoladą, o tak. I ciepłe śliwki. Karmelizowane w miodzie. Z bananem.
A wyszło inaczej, bo czasu zabrakło. Zimny banan i sliwki. I brak czekolady. Ale... Smak i tak super :)


4 łyżki kaszy kuskus
szklanka wody
1/4 szklanki mleka
1 łyżeczka miodu
serek waniliowy homogenizowany
banan
śliwka
łyżka czekośliwki

Kaszę zalac wrzątkiem. Za 5 minut wymieszać. Zostawić do wystygnięcia. Następnie wrzucić do blendera i zmiksować z mlekiem. Dodać miód i jeszcze raz zmiskować. Przełożyć na zmianę z serkiem. Podać z ulubionymi dodatkami.



czwartek, 25 września 2014

91# płatki ryżowe na mleku i czekoczekoczekośliwka!



Stały w szafce pąłtki ryżowe, trochę zapomniane. A taką fajną konsystencję dają w mleku! To było zdecydowanie pyyyszne śniadanie :) 
Pozdrawiam bardzo serdecznie i ślę buziaczki!

ok 4 łyżki płatków ryżowych
szklanka mleka
banan
domowa czekośliwka
4 migdały

Prościzna! Płatki ugotować wg przepisu na opakowaniu i podawać z ulubionymi dodatkami ;)




poniedziałek, 15 września 2014

86# dla kazdego cos dobrego


3 różne, pyszne połączenia ;)

chrupkie, kukurydziane pieczywo z:
-masłem orzechowym, bananem i suszoną żurawiną
-mascarpone, świeżą figą i słonecznikiem
-domową czekośliwką i... śliwką :D





niedziela, 14 września 2014

poniedziałek, 8 września 2014

82# ciepło-zimno


Nocna jogurtowa-cynamonowa owsianka z gorącym sosem śliwkowym (3 śliwki+łyżka miodu)

Tak mi wszyscy narobili ochoty na to połączenie, zimna owsianka z lodówki i ciepły sos z patelni :)
Pyszności!

A teraz robię czekośliwkę! Zobaczymy co wyjdzie :)



niedziela, 24 sierpnia 2014

69# czekolada zamknięta w klatce



Kakaowo-kokosowa* pieczona owsianka z malinami i czekoladą w środku**

*z mlekiem kokosowym
**czekolada milka z bakaliami


Przepis na pieczoną owsiankę możecie znaleźć w archwium mojego bloga ;)




Tak. Co to by było za śniadanie bez płatków owsianych?! To już jakaś podstawa u mnie. Tylko są w różnej formie. Dzisiaj padło na pieczoną owsiankę, bo już dawno nie było. A czekoladowa, bo idealnie pasuje do malin. A maliny kupiła mama na ciastka i zostało trochę. 
Obowiązkowy do śniadania jest jeszcze banan, ale się skończyły u mnie zapasy. Trzeba ruszyć na zakupy! ;)
Udanej niedzieli :)

czwartek, 21 sierpnia 2014

68# knedle z kaszy jaglanej


Przedstawiam wspaniaaaaaaałe i pyszne knedle, które panują na blogosferze! O wiele zdrowsze, a w smaku jak dla mnie- lepsze. 
Bardzo proste w wykonaniu i w miarę szybkie. U mnie ze śliwkami w środku. Najlepiej kupić małe węgierki, mocno dojrzałe, słodkie. Podałam z jogurtem naturalnym, amarantusem i sosem jagodowym (gdyż chciałam więcej słodyczy :D) + obowiązkowo banan. 
O ile z kaszą jaglaną się lubię, ale nie ubóstwiam, tak te knedle podbiły moje... kubki smakowe! Moje i mojej mamy też ;)


Porcja na około 5 knedli (jak na zdjęciach):
100g zmiskowanej kaszy jaglanej
łyżka mąki ziemniaczanej
szczypta soli
śliwki (około 5 sztuk)


Wstawić garnek z wodą na knedle. Posolić wodę. Zagnieść ciasto z kaszy i mąki. Formując kule można opruszyć dłonie mąką pszenna, ułatwi to pracę z nimi. Brać porcje ciasta, rozpłaszczać je w dłoni, kłaść śliwkę i formować kulę. Ugotować we wrzątku. Po wypłynięciu odczekać jeszcze około 2 minut i wtedy wyjąć. 


Jeszcze raz bardzo polecam ;)