A z drugą połową puszki mleka kokosowego zrobiłam moją ulubioną owsiankę! Z bananem, czekowiśnią i nerkowcami. Kaszę jaglaną lubię, ale wg mnie wymięka przy płatkach owsianych ;)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kokos. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kokos. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 17 marca 2016
piątek, 11 marca 2016
315# egzotyczna jaglanka
4 łyżki kaszy jaglanej
pół puszki mleka kokosowego
łyżeczka miodu
łyżka wiórków kokosowych
ulubione dodatki
Kaszę podprażyć w garnku, przez ok. 5 minut, co chwilę mieszając. Zdjąć z ognia, ostrożnie wlać mleko kokosowe, dodać wiórki kokosowe i gotować przez ok. 10 minut, lub dłużej, do miękkości kaszy. Jeżeli będzie za mało płynu należy wlać więcej mleka albo wody. Pod koniec gotowania dodać miód, lub ewentualnie inne słodzidło. Podawać z ulubionymi dodatkami. U mnie z bananem, wiórkami kokosowymi, nerkowcami i suszoną żurawiną.
poniedziałek, 25 stycznia 2016
303# almighurt i rafaello twarożkowe
Być blogerem... No z czysto-ciekawsko-blogerskiej przyczyny chciałam spróbować almighurtów. Najpierw miałam wersję słoiczkową, dużą, straciatella. No dobre, ale cena trochę wysoka dla mnie, żeby sobie często pozwalać i smak nie powalił mnie na kolana. Będąc następnym razem w sklepie natknęłam się na mniejsze wersje tego jogurtu! Dla mnie bomba :) jadłam rosyjski sernik, mak z marcepanem i kokos+biała czekolada ze zdjęcia. Własnie ten ostatni smak zachwycił mnie najbardziej, bo fajnie było czuć białą czekoladę i były wiórki kokosowe- moje smaki. Dobry jeszcze marcepan+mak, ale jednak kokos przebił moje kubki smakowe ;)
150 g twarogu
30 g wiórków kokosowych+ do otoczenia
jakieś słodzidło (u mnie syrop klonowy) do smaku
w środek można dać blanszowane migdały (ja nie miałam, ale i tak było super)
Twaróg zmielić z wiórkami i słodzidłem na gładką masę. Formować małe kulki (lub włożyć migdał w środek i uformować kulkę), otoczyć w wiórkach kokosowych. Schłodzić przez 30 minut w lodówce.
piątek, 17 lipca 2015
272# ciacho kokosowe
1 jajko
1 łyżka mąki kokosowej
2 łyżki mąki pszennej
1/3 szklanki mleka
Pół łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka cukru
Wszystkie składniki razem wymieszac i piec ok. 25-30 minut w 180 stopniach.
Przed pieczeniem na wierzchu mozna ułożyć dowolne owoce.
czwartek, 21 maja 2015
249# placki kokosowe
Placki z mąką kokosową, bardzo delikatne. Przepis jeszcze do dopracowania. Pamiętam tylko, że dałam 2 łyżki mąki kokosowej, a resztę tak, aby masa wyszła dobra :D
niedziela, 4 stycznia 2015
156# pokaż kotku co masz w środku!
A mam w środku bardzo kokosową pieczoną owsiankę! :)
4 łyżki płatków owsianych
1 jajko
2 łyżki jogurtu naturalnego
1 łyżeczka miodu
2 łyżeczki wiórków kokosowych (+trochę na wierzch)
kilka migdałów
Płatki, jajko, jogurt i kokos wymieszać razem i zostawić na noc w lodówce. Rano rozgrzać piekarnik do 190 stopni, wysmarować naczynko do zapiekania tłuszczem. Wyjąć masę z lodówki, dodać miód i wymieszać. Wyłożyć do naczynka połowę, dodać migdały i wyłożyć resztę masy. Posypać wiórkami. piec około 20 minut,
sobota, 6 grudnia 2014
136# MIKOŁAJKI i omelciorrr
Cześć wszystkim! Jak tam mikołajki? :) U mnie to... No cóż, wiem, że mam cudowną paczkę, ale w moim rodzinnym domu. Nie mogę zobaczyć jej na własne oczy, ponieważ musiałam zostać na weekend w Warszawie. Poczeka na mnie do przyszłego weekendu (o ile rodzice mi nie zjedzą wszystkiego :D pozdrawiam Mamo, bo wiem, że czytasz!).
Świetna akcja z blogowymi mikołajkami, na pewno w przyszłym roku również wezmę udział. Mam nadzieję, że poczta nie zawiodła i moja paczka doszła :)
A ten omlet to śniadanie nie dzisiejsze, ale był tak pyszny, że postanowiłam go zamieścić. Tak pozostając w temacie kaki... :)
4 łyżki płatków owsianych
1 jajko
łyżka jogurtu naturalnego
2 kostki czekolady pokrojone w kosteczkę
łyżka musu z kaki
Wymieszać płatki, jajko i jogurt naturalny, zostawić na noc w lodówce. Rano dodać czekoladę i łyżkę musu. Smażyć na odrobinie tłuszczu.
Podałam z jogurtem naturalnym, resztą musu z kaki i wiórkami kokosowymi,
Wszystkiego najlepszego Mikołaje! :)
Lecę ćwiczyć :)
czwartek, 18 września 2014
88# omlet owsiano-cukiniowy
2 duże łyżki płatków owsianych
mały kawałek cukinii startej na tarce
jajko
łyżka serka homogenizowanego
Wymieszać i zostawić na noc w lodówce. Rano usmażyć (u mnie na oleju kokosowym).
Podałam z serkiem homo naturalnym, malinami i wiórkami kokosowymi :)
środa, 20 sierpnia 2014
67# koktajl: mango, kokos, limonka
1 mango
pół puszki mleka kokosowego
sok z 1 limonki
1,5 szklanki wody (może być gazowana)
łyżeczka cukru
Wszystkie skladniki razem zmiksować. Podawać od razu.
przepis z kwestiasmaku.com
wtorek, 5 sierpnia 2014
56# kokos, jagody, płatki żytnie
Po krótkiej wakacyjnej przerwie - jestem! :)
4 łyżki płatków żytnich
mała puszka mleka kokosowego
garść jagód
płatki kokosa do podania
Płatki zalać mlekiem i dodać jeszcze odrobinę wody. Gotować 5 minut. Przelać do miski i podać z jagodami.
sobota, 26 lipca 2014
52# nocna owsianka
nocna owsianka
4 łyżki płatków owsianych
pół szklanki kefiru
pół szklanki koktajlu z poprzedniego postu
maliny, borówki, banany, wiórki kokosowe
Płatki, kefir i koktajl wymieszać i zamknąć w słoiczku. Wstawić na noc do lodówki. Rano podać z owocami ;)
U mnie w słoiczku po maśle orzechowym, ale już i tak praktycznie nic w nim nie było :D
Są płatki owsiane- jest pełny brzuszek :D tym się przynajmniej nasycę!
piątek, 25 lipca 2014
51# koktajl: malina, borówka, banan
Garść malin, garść borówek, pół banana, 2 łyżki serka wiejskiego, pół szklanki kefiru
Owoce goji i płatki kokosa do ozdoby
niedziela, 20 lipca 2014
46# omlet owsiany
znowu omlecik, przepis w poprzednich postach
tym razem kakaowy, z twarożkiem, bananem i płatkami kokosowymi, smażony na oleju kokosowym
pyssznośśści :)
czwartek, 3 lipca 2014
33# pieczona owsianka malinowa-kokosowa
pieczona owsianka malinowa-kokosowa (baked porridge with raspberries and coconut milk)
przepis:
4 łyżki płatków owsianych górskich
jajko
ok 100 ml mleka kokosowego, łyżka jogurtu naturalnego
łyżeczka miodu
łyżeczka wiórków kokosowych
garść malin
wszystko razem wymieszać i piec około 20 minut w 180 stopniach
radzę jeść lekko przestudzone, lepiej smakuje ;)
przyozdabiamy świeżymi malinami i wiórkami kokosowymi
inspirowane tym przepisem: klik
staram się zwrócić większą uwagę na zdjęcia ;)
środa, 18 czerwca 2014
21# owsianka kokosowa
owsianka na mleku kokosowym, z musem truskawkowym, wiórkami kokosowymi i orzechami nerkowca
4 łyżki płatków owsianych zagotowałam z małą puszką (200ml) mleka kokosowego
polałam zmiksowaną garścią truskawek z łyżeczką miodu
4 łyżki płatków owsianych zagotowałam z małą puszką (200ml) mleka kokosowego
polałam zmiksowaną garścią truskawek z łyżeczką miodu
najlepsza owsianka jaką kiedykolwiek jadłam! :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)