Pokazywanie postów oznaczonych etykietą brzoskwinie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą brzoskwinie. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 19 lipca 2016

323# ricottowe-pełnoziarniste gofry






60 g ricotty
40 g mąki pełnoziarnistej
20 g budyniu (u mnie bananowy)
1 jajko
ok. 1/4 szklanki wody
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka ksylitolu/stewi/etc.
szczypta cynamonu
dodatki np: 100g serka wiejskiego, 100g banana lub nektarynki, wiórki kokosowe

Białko oddzielić od żółtka. Białko ubić na sztywną pianę. Dodać żółtko i ricottę i zmiksować do połączenia. Mąkę wymieszać z budyniem, proszkiem do pieczenia, słodzidłem i cynamonem. Dodać do jajka i ricotty. Masę rozrzedzić wodą (lub mlekiem). Powinna być konsystencji gęstej śmietany.
Smażyć na rozgrzanej, lekko natłuszczonej gofrownicy. Podawać z ulubionymi dodatkami.
Chrupkość gofrów zależy od mocy gofrownicy.

Makro gofrów (+100g serka wiejskiego i 100g banana): ok. 500 kcal B30/W55/T18






piątek, 3 lipca 2015

264# klasyka studencka + chłodek na upały




Tosty z szynka i serem, mówiłam, że klasyka studencka ;)
A na dole wiejski z dżemem truskawkowym, domową granolą, banan, brzoskwinia i migdały.






poniedziałek, 29 czerwca 2015

261# banan+brzoskwinie!




1 banan
2 brzoskwinie
1/2 szklanki kefiru
1 łyżeczka mielonego lnu (można pominąć)
1 łyżeczka masła orzechowego
+dowolne dodatki

Wszystkie składniki razem zmiksować. Podawać z dodatkami. U mnie domowa granola i chia.




czwartek, 25 czerwca 2015

260# wiejski z dodatkami




Takie śniadanie polecam jak się gdzieś spieszę. Wyciągam serek wiejski z lodówki, kroję owoce, dodaję musli i jest. Wtedy nie układa misternie plasterków banana dookoła :P

Serek wiejski + domowa garnola z tego przepisu + banan + brzoskwinia ufo (to tak się nazywa?) + homemade masło orzechowe i syrop z agawy.




środa, 3 września 2014

77# placuszki z płatków owsianych


Troszkę klasyką zawiało, ale u mnie na blogu jeszcze ich nie było ;)

5 łyżek płatków owsianych
1 jajko
łyżka kefiru
pół banana
szczypta proszku do pieczenia

Miksujemy płatki owsiane na mąkę. Dodajemy jajko, proszek do pieczenia, kefir i banana. Miksujemy. Konsystencja ma być bardzo gęsta, ale spadająca z łyżki. Smażymy na małym ogniu, na odrobinie tłuszczu lub bez (u mnie akurat bez). 

U mnie podane z nektarynką, łyżką kefiru, masłem orzechowym, domowym dżemem, suszoną żurawiną i pestkami dyni. 

Smacznego ;)



czwartek, 28 sierpnia 2014

73# Ricotta PanKejk


A dzisiaj taki oto grubasek, dawno nie jadłam innego omleta poza owsianym ;)
Bardzo syty, przy tym pyszny.

Pół opakowania ricotty
1 jajko (żółtko i białko oddzielnie)
2 łyżki mąki pełnoziarnistej
odrobina mleka (do odpowiedniej konsystencji)
szczypta soli
pół łyżeczki poszku do pieczenia
łyżeczka cukru/miodu


Ricottę wymieszać z żółtkiem, mąką, solą, proszkiem do pieczenia i cukrem. Gdy konsystencja będzie bardzo gęsta dodać odrobinę mleka. W drugiej miseczce ubić białko na sztywną pianę. Delikatnie wmieszać białko do drugiej miseczki. Masa powinna być gęsta (ale spadająca z łyżki). Smażymy na małym ogniu, na natłuszczonej patelni.

Ja podałam z masłem orzechowym, nektarynką i bananem (oczywiście :D).

Smacznego :)






poniedziałek, 18 sierpnia 2014

65# śniadania z Mazur

Ostatni weekend spędziłam na Mazurach i cyknęłam dla Was moje śniadania ;)
Pogoda nie rozpieszczała, ale daliśmy radę.


]

serek wiejski z domową granolą (przepis), bananem i nektarynką




wafle ryżowe z twarogiem, domowym dżemem + banan i nektarynka



owsianka na wodzie z nektarynką i suszoną morelą

środa, 13 sierpnia 2014

63# kuskus na mleku i malinowe owsiane ciacha


4 łyżki kaszy kuskus
szklanka mleka
ewentualnie coś do posłodzenia
ulubione dodatki

Mleko zagotować i zalać kaszę. Odczekać 3 minuty i wymieszać. Podać z dodatkami.
U mnie banan, maliny, brzoskwinia, pestki dyni i czekolada gorzka (z kokosem i porzeczką, z manufaktury czekolady)


A przepis na PYYYYSZNE ciacha tu (klik)  ;)